41 Yaşındaki Adamın Tam Tamına 550 Çocuğu Var! Daha Fazla Kadını Hamile Bırakmasına Yasak Geldi

Hollanda’da yaşayan 41 yaşındaki bir müzisyen, sperm bağışı yaparak tam 550 çocuğun babası oldu. Jacob Meijer adındaki bu üretken sperm donörünün ensest ilişki riskini artırmasıyla ilgili tartışmalar da gün yüzüne çıktı. Haberin kaynağı Avrupa medyası ve Hollanda’daki Donör Çocuk Vakfı.

MÜZİSYENİN YAPTIĞI BAĞIŞLARLA 102 ÇOCUKLUĞU BİLİNİYOR

Meijer, 2017’de 102 çocuğun biyolojik babası olduğu için bir kara listeye alınmıştı ve bu listeye dahil olan 11 klinik dahil en az 13 kliniğe sperm bağışında bulundu.

YASALAR 12 KADINA SPERM VERMEYİ VE 25 ÇOCUĞUN BABASI OLMAYI SINIRLIYOR

Hollanda yasalarına göre, bir bağışçının en fazla 12 kadına sperm vermesine ve en fazla 25 çocuğun babası olmasına izin veriliyor. Ancak Meijer’in durumu bu sınırları aşmasıyla dikkat çekiyor.

VAKIF VE ANNE KAYGI DUYUYOR

Hollanda’daki Donör Çocuk Vakfı ile sperm bankası yoluyla anne olan bir kadın, Meijer’in dünya çapında yüzlerce çocuğun biyolojik babası olduğunu ve bu durumun ensest ya da akraba evliliği riski taşıdığını belirterek dava açtı.

BAĞIŞ YASAĞINA RAĞMEN DEVAM ETTİ

Meijer, yasal engellere rağmen 102 çocuğun babası olduğu belirlenmesi üzerine kara listeye alındı ve bağış yapması yasaklandı. Ancak bu durum, Meijer’in dünyadaki diğer sperm bankalarına ve kişilere sperm vermeye devam etmesine engel olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x